SMT-R047-1.0
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
SMT-R047-1.0
  • 1
Description : SMT-R047-1.0 SMT-R047-5.0 Isabellenhuette 47 mOhms 7W 2817 ±1% ISA-PLAN SHUNT Precision Resistor
Part Status : Active
Resistance : 47 mOhms
Tolerance : ±1%
Power (Watts) : 7W
Features : Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Operating Temperature : -65°C ~ 170°C
Package / Case : SMD 2817
Ratings : AEC-Q200
Size / Dimension : 7.10x4.20x1.00mm
Contact Now
Isabellenhuette 7W 2817 ±1% ISA-PLAN SHUNT Precision Resistors