SMT-R020-1.0
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
SMT-R020-1.0
  • 1
Description : SMT-R020-1.0 SMT-020-5.0 Isabellenhuette 20 mOhms 7W 2817 ±1% ISA-PLAN SHUNT Precision Resistor
Stock : 50000 PCS
MOQ : 1PCS
Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Series : SMT
Part Status : Active
Resistance : 20 mOhms
Tolerance : ±1%
Power (Watts) : 7W
Features : Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Operating Temperature : -65°C ~ 170°C
Package / Case : SMD 2817
Ratings : AEC-Q200
Size / Dimension : 7.10x4.20x1.00mm
Number of Terminations : 2
Packaging QTY : Tape & Reel (TR), 5000
Contact Now
Isabellenhuette 7W 2817 ±1% ISA-PLAN SHUNT Precision Resistors