PBV-R020-F1-0.5
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
PBV-R020-F1-0.5
  • 1
Description : PBV-R020-F1-0.5 PBV-R020-F1-1.0 Isabellenhuette 20 mOhms 10W ±0.5% ISA-PLAN Through Hole Precision Resistor
Part Status : Active
Resistance : 20 mOhms
Tolerance : ±0.5%
Power (Watts) : 10W
Features : Pulse Withstanding
Temperature Coefficient : ±30ppm/°C
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 4-SIP
Size(L x W x H) : 22.50mm x 4.45mm x 20.70mm
Packaging QTY : Tube,25
Contact Now
Isabellenhuette PBV series 10W ±0.5% ±1% ±5% ISA-PLAN Through Hole Precision Resistors