PBV-R0068-F1-0.5
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
PBV-R0068-F1-0.5
  • 1
Description : PBV-R0068-F1-0.5 PBV-R0068-F1-1.0 Isabellenhuette 6.8 mOhms 10W ±0.5% ISA-PLAN Through Hole Precision Resistor
Stock : 5000 PCS
MOQ : 1PCS
Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Series : PBV
Part Status : Active
Resistance : 6.8 mOhms
Tolerance : ±0.5%
Power (Watts) : 10W
Features : Pulse Withstanding
Temperature Coefficient : ±75ppm/°C
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : 4-SIP
Size(L x W x H) : 22.50mm x 4.45mm x 20.70mm
Packaging QTY : Tube,25
Contact Now
Isabellenhuette PBV series 10W ±0.5% ±1% ±5% ISA-PLAN Through Hole Precision Resistors