103AT-4B-40294
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
103AT-4B-40294
  • 1
Brand Name : Semitec
Model Number : 103AT-4B-40294
Place of Origin : CHINA
MOQ : 1000PCS
Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 500000 PCS
Delivery Time : STOCK
Packaging Details : 200/Bag
Certification : RoHS DIRECTIVE2011/65/EU
Description : 103AT-4B-40294 Semitec 10.0K Ohms±1% 3435K±1% Wire length 40mm NTC Thermistor Temperature Sensors
Stock : 50000 PCS
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Category : Temperature Sensors
Mfr : Semitec
Series : AT
Package : Bulk
Product Status : Active
Resistance in Ohms @ 25°C : 10K
Resistance Tolerance : ±1%
B Value Tolerance : ±1%
B25/85 : 3435K
Operating Temperature : -30~90℃
Power - Max : 10 mW
Termination Style : Wire Lead
Length - Lead Wire : 40mm