104NT-4-R025H43G
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
104NT-4-R025H43G
  • 1
Brand Name : Semitec
Model Number : 104NT-4-R025H43G
Place of Origin : JAPAN
MOQ : 1PCS
Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 500000 PCS
Delivery Time : STOCK
Packaging Details : 1000/Bag
Certification : RoHS DIRECTIVE2011/65/EU
Description : 104NT-4-R025H43G Active Sensors Encoders PCB Mount NTC Thermistor Sensor
Stock : 50000 PCS
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Category : NTC Thermistors Temperature Sensors
Mfr : Semitec
Series : NT
Package : Bulk
Product Status : Active
Resistance in Ohms @ 25°C : 100K Ω
Resistance Tolerance : ±3%
B 25/85 : 4390K
B Value Tolerance : ±2%
Operating Temperature : -50~300℃
Power - Max : 4 mW
Length - Lead Wire : 70mm
Mounting Type : PCB Mount
Termination Style : Radial
Contact Now
104NT-4-R025H43G Semitec 100K Ω±3% 4390K±2% High temperature, sensitivity ,glass encapsulated NTC Thermistor Sensor
Applications
Dimensions
104NT-4-R025H43G
Rating
Part No. Rated zero-power resistance※1※2 B value※3 Dissipation factor
(mW/℃)
Thermal time constant
※4
Rated power
(mW) at 25℃