503KT1608T-1P
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
503KT1608T-1P
Brand Name : Semitec
Model Number : 503KT1608T-1P
Place of Origin : PHILIPPINES
MOQ : 1PCS
Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 500000 PCS
Delivery Time : 4-6 Weeks
Packaging Details : 4000/Reel
Certification : RoHS DIRECTIVE2011/65/EU
Description : 503KT1608T-1P Semitec Thermistor NTC 50K Ω±1% 4055K±1% SMD 0603 High accuracy
Stock : 50000 PCS
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Category : NTC Thermistors Temperature Sensors
Mfr : Semitec
Series : KT
Package : Bulk
Product Status : Active
Resistance in Ohms @ 25°C : 50K Ω
Resistance Tolerance : ±1%
B 25/85 : 4055K
B Value Tolerance : ±1%
Operating Temperature : -40~125℃
Power - Max : 4.5 mW
Size(L*W*T) : 1.6*0.8*0.95mm
Mounting Type : PCB Mount
Termination Style : SMT
Contact Now
503KT1608T-1P Semitec 50K Ω±1% 4055K±1% SMD 0603 High accuracy, NTC Thermistor temperature Sensor