TLE4971A075N5E0001XUMA1
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
TLE4971A075N5E0001XUMA1
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Response Time : -
Product Status : Active
Sensor Type : Current Sensor
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Output : Ratiometric, Voltage
Series : -
Sensitivity : 16mV/A
Linearity : -
Mfr : Infineon Technologies
Polarization : Bidirectional
Current - Supply (Max) : 25mA
Frequency : 210kHz
Voltage - Supply : 3.1V ~ 3.5V
Package / Case : 8-PowerTDFN
Current - Sensing : ±75A
Number of Channels : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
For Measuring : AC/DC
Accuracy : -
Description : SPEED & CURRENT SENSORS PG-TISON
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Current Sensor ±75A 1 Channel Current Sensor Bidirectional 8-PowerTDFN