ACS781KLRTR-150B-T
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
ACS781KLRTR-150B-T
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : Bidirectional
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : 7-PowerSMD Module
Accuracy : ±0.8%
Sensor Type : Hall Effect, Differential
Current - Supply (Max) : 15mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 100A
Response Time : 3.6µs
Mounting Type : Surface Mount
Series : Automotive, AEC-Q100
Sensitivity : 8.8mV/A
Linearity : ±1%
Supplier Device Package : 7-PSOF
Mfr : Allegro MicroSystems
Frequency : DC ~ 120kHz
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Base Product Number : ACS781
Description : SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMD
Contact Now
Current Sensor 100A 1 Channel Hall Effect, Differential Bidirectional 7-PowerSMD Module