BLF8G24LS-200P,118
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
BLF8G24LS-200P,118
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tape & Reel (TR)
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : SOT539B
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain : 17.2dB
Package / Case : SOT-539B
Current - Test : 1.74 A
Power - Output : 60W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLF8G24
Description : RF FET LDMOS 65V 17.2DB SOT539B
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF Mosfet 28 V 1.74 A 2.3GHz ~ 2.4GHz 17.2dB 60W SOT539B