MRF6S21100NR1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 68 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : TO-270 WB-4
Voltage - Test : 28 V
Mfr : USA Inc.
Frequency : 2.11GHz ~ 2.16GHz
Gain : 14.5dB
Package / Case : TO-270AB
Current - Test : 1.05 A
Power - Output : 23W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : MRF6
Description : FET RF 68V 2.16GHZ TO270-4
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF Mosfet 28 V 1.05 A 2.11GHz ~ 2.16GHz 14.5dB 23W TO-270 WB-4