LMV7235M5
Bomkey ( HK ) Electronic Co.,Limited
Contact Now
LMV7235M5
Operating Supply Current : 95 uA
Ib - Input Bias Current : 400 nA
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Comparator Type : General Purpose
Supply Voltage - Max : 5.5 V
Package / Case : SOT-23
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Reel
Supply Voltage - Min : 2.7 V
Product Category : Analog Comparators
Number of Channels : 1 Channel
Output Type : Open Drain
Vos - Input Offset Voltage : 6 mV